Risk Değerlendirmesi Hizmetleri

Risk Değerlendirmesi Hizmetleri

İşyerinin yapısı, yapılan faaliyetler ve işlerin özelliklerini dikkate alıp, çalışanların sağlık ve güvenlik yönünden korunma düzeylerini yükselten Risk Analizi yapılır. Bu analiz yapılırken, İş ve İş yeri ile ilgili tüm tehlikeler tanımlanır. İş yeri ve çalışanları etkileyebilecek tüm tehlikeler ve riskleri belirlenir.

Kullanılacak iş ekipmanları ve kimyasal maddelerin seçiminde tüm riskler değerlendirilir. İşyerindeki düzenin korunması sağlanır. Genç, yaşlı, gebe veya emziren çalışanlar ile kadınların durumunu dikkate alınır.

Uygunsuzluklar ve yapılacak faaliyetler belirlenir. Değerlendirilen riskler sonucu kişisel koruyucu donanımlar belirlenip Risk değerlendirme Raporu hazırlanır. Bu rapor sağlık ve güvenlik şeklinde  bir bütün olarak hazırlanabileceği gibi, İşyeri Hekimi tarafından sağlık ve hijyen konularını içeren rapor ve İş Güvenliği Uzmanı tarafından iş ve çalışan güvenliği konularını içeren iki ayrı rapor şeklinde hazırlanabilir.

Rapor formatı çalışan sayısı, işyerinin büyüklüğü ve yapılan işin çeşitliliğine göre uzman ve hekim tarafından ortak karar alınarak belirlenir. Analiz metodu tehlike kontrol listelerine göre belirlenir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.